Tel. +48 518 833 827 | +48 661 603 105

najlepszy fryzjer w warszawie!           dokonaj rezerwacji online 

pielęgnacja włosów jesienią

Akcja regeneracja – jesienne nawilżenie

Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy….A po pięknym, pełnym słońca lecie nastały chłodne jesienne dni i długie deszczowe wieczory. To trudny okres nie tylko dla nas samych, ale i dla naszych włosów, które od słońca, morskiej wody i  wiatru mogą być mocno przetrawione. Pomyśl już dziś o ich odpowiedniej pielęgnacji i pomóż im przetrwać chłodniejsze miesiące.

dobry fryzjer Warszawa

Dlaczego nasze włosy nie lubią jesiennej aury?

Przede wszystkim nagłe zmiany temperatur i wiatr wpływają niekorzystnie na nasze włosy. Te czynniki powodują między innymi suchość, łamliwość i wypadanie włosów. Problemem dla wielu z nas jest też nadmierne puszenie się włosów spowodowane wilgotnością.

Co zrobić by włosy wyglądały pięknie i zdrowo?

Jesienną pielęgnację włosów warto zacząć od likwidacji szkód, które pojawiły się podczas letnich miesięcy. Promienie UV, słona lub chlorowana woda, wiatr oraz częste stylizacje to czynniki negatywnie wpływające na kondycję naszych włosów. Pierwszym krokiem do poprawy ich wyglądu będzie wizyta u profesjonalnego stylisty, który podetnie zniszczone końcówki i zaproponuję odpowiednie zabiegi nawilżająco – regenerująceZapytaj też swojego sprawdzonego fryzjera o odpowiednią linię kosmetyków, dedykowaną do rodzaju i stopnia zniszczenia Twoich kosmyków. 

Ważne jest też samo mycie włosów– jeśli nie musisz nie rób tego codziennie, bo w chłodniejsze dni i tak mniej przetłuszcza się skóra głowy. Spłukuj dokładnie kosmetyki, bo pozostawione resztki produktu będą powodować matowe i obciążone kosmyki.

Jakie produkty wybierać do mycia i pielęgnacji włosów?

Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie szamponu i odżywki przy każdym myciu, z tej samej serii nawilżającej lub wygładzającej. Wybieraj lekkie szampony do codziennego użytku, najlepiej z naturalnym składem. Raz na jakiś czas możesz zastosować szampon oczyszczający, który świetnie oczyści z toksyn nie tylko włosy, ale i skórę głowy. Pomyśl też nad zakupem maski lub olejku np. nawilżającego, które dodatkowo wzmocnią kosmyki. Maskę nakładaj raz w tygodniu, a olejek na wilgotne lub suche końcówki. Wyżej wymienione kosmetyki to minimum do zachowania zdrowego i atrakcyjnego wyglądu włosów.

Polecanym i skutecznym sposobem na regenerację włosów jest zabieg pielęgnacyjny z sauną ozonową. Więcej o nim znajdziesz tutaj.

Jak stylizować włosy jesienią?

Jeśli możesz ogranicz stosowanie prostownicy i lokówki. Urządzenia te dodatkowo będą wysuszać włosy i powodować ich łamliwość. Wszystkiego można używać, byle z umiarem :). Jeśli chodzi o suszarkę, pamiętaj o dokładnym wysuszeniu włosów, zwłaszcza przed bezpośrednim wyjściem z domu. Niedosuszone kosmyki też będą narażone na uszkodzenia poprzez pozostawione kropelki wody, które mogą przy niskich temperaturach zamarzać. Już nie mówiąc o przeziębieniu i bólu zatok! Aby zapobiec puszeniu się włosów, po skończonej stylizacji nałóż olejek np. arganowy, jojoba lub migdałowy. Możesz też spryskać włosy lakierem np. z keratyną

lakier do włosów z keratyną

Dobrym sposobem na łatwe i szybkie odświeżenie włosów jest suchy szampon. Wystarczy rozpylić go u nasady, a następnie wyczesać formując fryzurę w zamierzonym kierunku.

Odwiedź swojego najlepszego fryzjera i zapytaj o pielęgnację włosów jesienią dedykowaną specjalnie dla Ciebie!