Chmielna +48 661 603 105 | Al. Szucha +48 518 833 827

najlepszy fryzjer w warszawie!           dokonaj rezerwacji online 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cienkie i zniszczone włosy

Dla wielu z nas piękne włosy są oznaką kobiecości, ale nie każda może cieszyć się bujną czupryną. Marzysz o gęstych i lśniących włosach? Wiemy jak poprawić ich kondycję, bo zdrowe włosy to nasz priorytet!

Włosy cienkie i zniszczone są szorstkie, pozbawione blasku i szybko się rozdwajają. Potrzebują odpowiedniej pielęgnacji i systematycznego działania, które przywróci im piękny wygląd.

Krok 1. Zastanów się jakie są przyczyny gorszego stanu Twoich włosów i spróbuj ich unikać.

Jest wiele czynników, które mogą mieć zły wpływ na Twoje włosy, to między innymi: systematyczne stosowanie prostownicy lub lokówki, częste rozjaśnianie, bądź działanie czynników atmosferycznych i nieodpowiednie zabezpieczenie kosmyków przed ich wpływ.

Krok 2. Wybierz odpowiednie kosmetyki do codziennej pielęgnacji włosów. Regularne stosowanie poprawi ich kondycję.

Dla cienkich i zniszczonych włosów najbardziej odpowiedni będzie łagodny szampon, unoszący włosy od nasady. Po każdym myciu polecamy odżywkę nadającą objętości włosom cienkim. Pozostaw ją na 2 min po czym dokładnie spłucz. Możesz zastosować też odżywkę nawilżającą, ale nałóż ją tylko na końce. Inaczej dodatkowo obciążysz włosy.

Krok 3. Stylizacja – to ważny punkt dla objętości

Do stylizacji dobrze sprawdzą się kosmetyki, które unoszą włosy od nasady. Ich wybór jest dość szeroki – lotion, pianka, puder lub suchy szampon. Przetestuj i wybierz odpowiedni dla siebie. Jednak nie stosuj ich w nadmiarze. Zbyt duża ilość będzie dodatkowo obciążać włosy.

Susz włosy od nasady, wyciągając końce na szczotkę. Dobrym sposobem na uzyskanie objętości jest suszenie włosów „głową w dół”. Po dokładnym wysuszeniu nałóż olejek na długości i końce, który nawilży i doda blasku włosom.

Regeneracja włosów u fryzjera w szybkim czasie przywróci włosom zdrowy i lśniący wygląd. Więcej o zabiegach pielęgnacyjnych z sauną na włosy przeczytasz w wpisie Spa dla włosów