Tel. +48 518 833 827 | +48 661 603 105

najlepszy fryzjer w warszawie!           dokonaj rezerwacji online 

20190321_093909

Dobieramy fryzurę do kształtu twarzy – kwadrat

Dzisiaj chcemy Cię zainspirować i pomóc dobrać fryzurę. Jeśli Twoja twarz ma kształt kwadratu, koniecznie czytaj dalej! Przygotowaliśmy zdjęcia bardzo dobrych stylizacji włosów celebrytek, które podkreślają rysy twarzy, abyś mógł się nimi zainspirować i wzorować. 

Jeśli jeszcze nie wiesz, jaki masz kształt twarzy, zajrzyj do naszego wcześniejszego wpisu – Jaką fryzurę dobrać do kształtu twarzy?

Kształt twarzy – kwadrat

Charakterystyczne dla tego kształtu są :                                           

  • szeroka żuchwa,
  • wystające policzki leżące w linii prostej ze skronią i brodą,                                              
  • szeroki podbródek z mocno zaznaczonymi kątami,
  • szerokie, często niskie czoło,
  • skronie tworzące linię prostą,

Olivia Wilde

Posiadaczka tej pięknej kwadratowej twarzy pokazuje, że bardzo dobrze pasują do niej fale. Natomiast optymalna długość dla tego kształtu twarzy, to włosy nie krótsze niż za podbródek. A jeśli gładkie i proste to dobrze będą prezentować się te, z przedziałkiem na środku.

Elizabeth Olsen

Elizabeth jest wzorem kobiety o kwadratowym kształcie twarzy. Bardzo dobrze prezentuje się w długich, bardzo delikatnych falach z ombre/sombre oraz luźnych upięciach.

Jennifer Aniston

Jennifer to przykład idealnie dobranej fryzury do kształtu twarzy – jej fryzura praktycznie zawsze wygląda perfekcyjnie. Może to zasługa dobrego cięcia? Aktorka świetnie wygląda w dłuższym bobie oraz długich włosach z wycieniowanym przodem, który nadaje fryzurze lekkości i łagodzi rysy twarzy.

Olivia Palermo

Aktorka jest świetnym przykładem tego, że kwadraty nie powinny bać się różnego rodzaju upięć. Od romantycznych warkoczowych koczków, po ścisły kucyk z przedziałkiem na środku głowy. Jeśli chodzi o włosy rozpuszczone – zdecydowanie średnia długość i fale! To stylizacje, w których wydaje nam się, że Olivia wygląda najlepiej.

Keira Knightling

Kiera pokazuje nam, że nie ma co się obawiać krótkich stylizacji. Szczerze mówiąc nie polecamy ścinać włosów do takiej długości, lepiej żeby sięgały trochę za brodę, ale jak widać czasami i taka fryzura będzie Wam pasowała :). Poza tym grzywka aktorki jest rozwiązaniem idealnym dla kwadratów.

Jakich fryzur nie polecamy

  • Męskich, krótkich fryzur.
  • Przedziałek na środku, mimo że bardzo nam się podoba, to często nie pasuje kwadratom. Podkreśla on symetrię twarzy i uwidacznia ostre rysy twarzy. Jeśli już wybierzesz takie rozwiązanie, radzimy przesunąć przedziałek bardziej na prawo lub lewo.
  • Fryzury kończące się na lini żuchwy, ponieważ będą podkreślać jej szeroki zarys charakterystyczny dla tego kształtu twarzy.
  • Proste i krótkie grzywki, zasłaniające tylko połowę lub 1/3 czoła. Niestety, ale będzie podkreślała ostre rysy twarzy.