Chmielna +48 661 603 105 | Al. Szucha +48 518 833 827

najlepszy fryzjer w warszawie!           dokonaj rezerwacji online 

14618640_1205993856140923_425137261_o-e1547373933620

Jak działa OLAPLEX?

Marzy Ci się zupełnie nowy kolor włosów? A może odświeżenie starego i dodanie mu nieco blasku? Decydując się na zmiany, przede wszystkim zadbaj o kondycję włosów.

Chociaż raz w życiu mieliśmy pragnienie radykalnej zmiany – diametralne cięcie, zupełnie inny odcień włosów i.. może grzywka? Często razem ze zmianami na głowie zmienia się w nas coś w środku. Niestety decydując się na zupełnie nowy kolor włosów cierpi ich kondycja. Olaplex będzie ich idealnym zabezpieczeniem.

Czym jest OLAPLEX?

To system silnie regenerujący struktury włosa od wewnątrz. Zawiera specjalnie opatentowany składnik, który wnika w głąb włosa, naprawiając i replikując zerwane mostki dwusiarczkowe znajdujące się w ich wnętrzu. Składa się z 5 kroków, 2 pierwsze stosowane są przez profesjonalnego fryzjera, a pozostałe 3 w domu.

Jak działa?

Koloryzacja włosów, a przede wszystkim ich rozjaśnianie powoduje zerwanie mostków dwusiarczkowych, które znajdują się w strukturze włosa. Cząstki siarki i wodoru tworzą wiązania, których wynikiem mogą być dwie reakcje. Gdy dochodzi do sparowania wiązań siarki i wodoru z pojedynczą cząsteczką tlenu, mamy do czynienia z bezpieczną dla kondycji włosów sytuacją. Inaczej to wygląda, gdy cząsteczki siarki i wodoru łączą się z trzema cząsteczkami tlenu. Wtedy dochodzi do wytworzenia kwasu cystynowego, który odpowiada za ubytek białka z wnętrza włosa. Olaplex ma właśnie za zadanie hamować pojawienie się drugiego, niszczącego procesu.

Kiedy stosować?

Może być stosowany jako zabieg pielęgnacyjny lub do usługi koloryzacji. Zalecany jest przede wszystkim podczas radykalnej zmiany koloru. Profesjonalny fryzjer wykonując tego typu koloryzację powinien zaproponować Ci takie rozwiązanie, mając na uwadze nie tylko spektakularny efekt końcowy, ale także kondycję Twoich włosów. Pamiętaj, że efekt dodania olaplexu do koloryzacji jest przede wszystkim w strukturze włosa, nie będzie odczuwalny na zewnątrz.