Tel. +48 518 833 827 | +48 661 603 105

najlepszy fryzjer w warszawie!           dokonaj rezerwacji online 

olaplex na włosy

Jak Olaplex działa na włosy?

Marzy Ci się zupełnie nowy kolor włosów? A może odświeżenie starego i dodanie mu nieco blasku? Decydując się na zmiany, przede wszystkim zadbaj o kondycję włosów.

Chociaż raz w życiu każdy z nas odczuwał pragnienie radykalnej zmiany – diametralne cięcie, zupełnie inny odcień włosów i.. może grzywka? Często razem ze zmianami na głowie zmienia się coś w nas samych. Niestety decydując się na zupełnie nowy kolor włosów cierpi ich kondycja. Często fryzjerzy proponują rozmaite rozwiązania, by zabezpieczyć kosmyki przed szkodliwym wpływem rozjaśniaczy oraz farb, ale niekiedy wstydzimy się zapytać o ich działanie. W dzisiejszym wpisie chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące Olaplex, który zdecydowanie jest idealną ochroną naszych włosów.

Czym jest Olaplex?

To system silnie regenerujący struktury włosa od wewnątrz. Zalecany przede wszystkim przy zabiegach koloryzacji i dekoloryzacji włosów, ale może być także stosowany jako zabieg regenerujący, na nie farbowane włosy. Zawiera specjalnie opatentowany składnik, który wnika w głąb włosa, naprawiając i replikując zerwane mostki dwusiarczkowe znajdujące się w ich wnętrzu. Składa się z 5 kroków, 2 pierwsze stosowane są przez profesjonalnego fryzjera, a pozostałe 3 w domu.

Olaplex jest zupełnie bezpiecznym produktem, który mogą stosować nawet kobiety w ciąży. W jego składzie nie znajdziemy amoniaku, siarczanów, silikonów, aldehydów oraz glutenu. Dodatkowo nie podrażnia i nie uczula skóry głowy.

5 kroków do zdrowych i pięknych włosów

Wyżej wspomnieliśmy, że system Olaplex składa się z 5 produktów. Aby osiągnąć maksymalny efekt regeneracji i cieszyć się zdrową kondycją włosów rekomendujemy stosowanie wszystkich 5 kroków. Poniżej przedstawiamy Wam szczegółowy opis każdego z nich:

Do użytku w profesjonalnym salonie fryzjerskim:

Olaplex Bond Multiplier No. 1 – dodawany przez fryzjera do mieszanki rozjaśniacza lub farby, bezpośrednio przed przystąpieniem do zabiegu fryzjerskiego. Dzięki czemu naprawia uszkodzone albo zerwane wiązania dwusiarczkowe oraz zapobiega dalszym uszkodzeniom.

Olaplex Bond Perfector No. 2 – stosowany także wyłącznie przez fryzjera. Przede wszystkim wzmacnia działanie pierwszego kroku Olaplex. Nakładamy go jak maskę, na mokre włosy już po skończonym procesie koloryzacji.

Do samodzielnego użytku w domu:

Olaplex no. 3 Hair Perfector – regeneruje i wzmacnia włosy między kolejnymi zabiegami koloryzacji. Zawiera ten sam składnik aktywny, co dwa poprzednie kroki Olaplex, dzięki czemu jest bezpieczny dla włosów i można go używać także jako zabiegu pielęgnacyjnego, nie tylko dla farbowanych pasm. Będzie świetną regeneracją suchych, matowych i słabych włosów np. spowodowanym nadmiernym stosowaniem lokówki bądź prostownicy.

Szampon Olaplex no. 4 Bond Maintenance – regeneruje i zabezpiecza włosy podczas zabiegów chemicznych, dzięki czemu pozostają silne i zdrowe. Szampon ma działanie nawilżające i odbudowujące strukturę włosa. Ułatwia także rozczesywanie pasm i nadaje im blasku.

Odżywka Olaplex no. 5 Bond Maintenance – ma te same właściwości co szampon, dlatego muszą być stosowane razem, dla osiągnięcia najlepszego efektu regeneracyjnego. 

działanie olaplex

Jak działa Olaplex?

Koloryzacja włosów, a przede wszystkim ich rozjaśnianie powoduje zerwanie mostków dwusiarczkowych, które znajdują się w strukturze włosa. Cząstki siarki i wodoru tworzą wiązania, których wynikiem mogą być dwie reakcje. Gdy dochodzi do sparowania wiązań siarki i wodoru z pojedynczą cząsteczką tlenu, mamy do czynienia z bezpieczną dla kondycji włosów sytuacją. Inaczej to wygląda, gdy cząsteczki siarki i wodoru łączą się z trzema cząsteczkami tlenu. Wtedy dochodzi do wytworzenia kwasu cystynowego, który odpowiada za ubytek białka z wnętrza włosa. Olaplex ma właśnie za zadanie hamować pojawienie się drugiego, niszczącego procesu.

Kiedy stosować Olaplex?

Może być stosowany jako zabieg pielęgnacyjny lub do usługi koloryzacji. Zalecany jest przede wszystkim podczas radykalnej zmiany koloru. Profesjonalny fryzjer wykonując tego typu koloryzację powinien zaproponować Ci takie rozwiązanie, mając na uwadze nie tylko spektakularny efekt końcowy, ale także kondycję Twoich włosów. Pamiętaj, że efekt dodania Olaplex do koloryzacji jest przede wszystkim w strukturze włosa, nie będzie odczuwalny na zewnątrz.