Tel. +48 518 833 827 | +48 661 603 105

najlepszy fryzjer w warszawie!           dokonaj rezerwacji online 

przed-i-po

Jak zregenerować włosy po zimie?

Zima nie jest łatwym czasem dla włosów. Czapki, szaliki oraz częste zmiany temperatur sprawiają, że włosy tracą blask i sprężystość, osłabia się ich struktura i cebulki. Dlatego wiosna to idealny czas aby zregenerować je i przygotować do lata.

Wiosną wszystko odradza się na nowo. Czas bez wstydu zdjąć czapki z głów 🙂 Lecz Twoje włosy same o siebie nie zadbają, więc radzimy podjąć pewne kroki które przybliżą Cię do celu :

  • Strzyżenie pielęgnacyjne to pierwsza rzecz którą powinnaś zrobić. Zetnij zniszczone końcówki które sprawiają, że włosy się kruszą, łamią i wyglądają jak puch. Dzięki cięciu, stylizacja nabierze lekkości. Odważniejsze Panie zachęcamy do bardziej radykalnych posunięć i ostrego cięcia. Może warto zmienić image? Jeśli ufasz swojemu fryzjerowi, na pewno zaproponuje Ci coś w czym będziesz się dobrze czuła tej wiosny. Zasięgnij jego porady.
  • Poczekaj z farbowaniem. Jeśli wciąż myślisz o zmianie koloru, to nie jest dobry czas. Lepiej nie farbować włosów, kiedy są słabe i zniszczone. Tylko pogłębisz ich suchość i doprowadzisz do wysokoporowatości.
  • Staraj się ograniczyć stylizację na gorąco, czyli: lokówkę, suszarkę i prostownicę. Używaj ich tylko “od święta”. Jeśli nigdzie się nie spieszysz, pozwól wyschnąć włosom samym, bez gorącego powietrza suszarki.
  • Zabierz swoje włosy na odżywczą saunę. Po zimie, można naprawdę stracić nadzieję patrząc na stan swoich włosów. Dlatego przybywamy z pomocą! Ampułka nawilży i odpowiednio je odżywi. Efekty są naprawdę świetne, a różnicę widać gołym okiem, już po pierwszym zabiegu.
  • Olejowanie! Przynajmniej raz w tygodniu, w zależności od zniszczenia włosów. Możesz go nakładać, uprzednio spryskując włosy naparem np. ze skrzypu polnego. Zanim wybierzesz olej, przeczytaj artykuł o porowatości włosa.
  • Nawilżający szampon, odżywka oraz maska. W zależności od tego, jaką masz skórę głowy postaraj się dobrać takie kosmetyki, które nawilżą i zatrzymają wodę we włosach. Nie myj głowy gorącą wodą, która sprawia, że włosy mimo przesuszenia będą szybko się przetłuszczały. Postaraj się używać wody letniej.
  • Stosuj ziołowe wcierki i naturalne, domowej roboty kosmetyki np. żel z siemienia lnianego który świetnie chroni i zabezpiecza włosy przed uszkodzeniami.      

Podsumowując, daj swoim włosom trochę luzu i czasu na relaks :). Nawilżaj je i pielęgnuj. Korzystając z wolnych chwil, staraj się nie stylizować ich pastami oraz lakierem. Nie upinaj i nie rób ciasnego kucyka lub koka, cebulki włosa również potrzebują spokoju aby wrócić do dobrej kondycji.  Stosując się do powyższych punktów zapewniamy, że w wakacje będziesz mogła cieszyć się blaskiem i gładkością włosów!