Al. Szucha +48 518 833 827 | Chmielna +48 661 603 105

najlepszy fryzjer w warszawie!           dokonaj rezerwacji online 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kręcone czy proste?

Chyba każda z nas chociaż raz miała dylemat, w których włosach czy kręconych czy prostych wygląda lepiej. Dla jednych to co jest odwiecznym marzeniem, dla drugich to katorga każdego dnia.

Zmagasz się z prostymi włosami jak drut? Kręcisz je na lokówce, bo Twoim największym marzeniem są kręcone włosy chociaż przez jeden dzień, a one i tak po godzinie prostują się 🙂

A może jednak jesteś zwolenniczką prostych włosów, a Twoje kręcą się zaraz po wyjściu spod prysznica?

Jeśli sama zadajesz sobie tego typu pytania, to w tym wpisie postanowiliśmy dać Wam kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów kręconych, które prostujemy.

  1. MYCIE

Włosy falujące i kręcone z natury są suche, dlatego stosuj szampon wygładzający lub nawilżający (przy cienkiej strukturze włosów uważaj na mocne wygładzenie).

Mycie wykonuj z masażem, pod warunkiem że nie masz problemów z nadmiernym wydzielaniem się sebum.

  1. ODŻYWIANIE

Po każdym myciu stosuj odżywkę nawilżająca lub wygładzającą do spłukiwania. Pamiętaj o dokładnym spłukaniu odżywki z włosów, bo jej pozostałości będą powodować matowe włosy.

Dla lepszego efektu nawilżenia przesuszonych włosów prostownicą warto położyć raz w tygodniu maskę nawilżającą.

Olejowanie włosów jest świetnym sposobem na regenerację przesuszonych włosów. Chociaż tylko stosowanie odpowiedniego oleju do rodzaju włosów oraz regularne go stosowanie przyniesie oczekiwany efekt.

Raz na jakiś czas (średnio co 2 miesiące) zafunduj swoim włosom pielęgnacyjne cięcie, odwdzięczą Ci się zdrowym i pięknym wyglądem.

Warto skorzystać z zabiegu pielęgnacyjnego z odżywczą sauną (aksamitne wygładzenie) jest idealnym rozwiązaniem dla przesuszonych włosów, który za pomocą wysokiej temperatury umożliwia wniknięcie odżywki w głąb włosa, a ostatnia faza zabiegu zimnym nawiewem domyka łuskę włosa, pozostawiając je wygładzony i miękki w dotyku.

  1. STYLIZACJA

Przed prostowaniem włosów użyj kremu termochronnego lub wygładzającego. Po skończonej stylizacji rozprowadź na długości i końcach olejek. Wpłynie to pozytywnie na nawilżenie włosów i nada im połysku.