Tel. +48 518 833 827 | +48 661 603 105

najlepszy fryzjer w warszawie!           dokonaj rezerwacji online 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Loki – wybieramy szampon i odżywkę

Loki mają zarówno zwolenników i przeciwników. Piękne i dziewczęce dodają urody i wdzięku. Kojarzą się z gwiazdami międzywojennego kina. Niestety ich pielęgnacja jest bardzo wymagająca i trzeba w nią włożyć trochę więcej pracy, niż w wypadku prostych włosów.

Loki

Są zbliżone strukturą do wysokoporowatych, dlatego łatwo je zniszczyć i bywają problematyczne. Przez część posiadaczek tego rodzaju włosów codzienną rutyną staje się prostowanie włosów. Wiele kobiet nie cierpi swoich loków. Puszące się przy końcach a oklapniętę u nasady… Może wystarczy odpowiednio o  nie zadbać?  Stosując odpowiednie kosmetyki będziesz mogła cieszyć się ich zdrową kondycją i pięknie układającymi się włosami.

Szampon

Jak o nie dbać, żeby je lekko obciążyć i podkreślić skręt, ale ich nie przeciążyć? Jak uzyskać efekt uniesienia od nasady? Zacznijmy od postaw, czyli doboru odpowiedniego szamponu. Każdy dobry fryzjer, powie Ci że:

  • Nie powinien zawierać agresywnych substancji myjących, takich jak SLS (Sodium Lauryl Sulfate). Trochę łagodniejszych, ale również negatywnie wpływających na skórę głowy – SLES ( Sodium Laureth Sulfate) oraz ALS (Ammonium Lauryl Sulphate) i inne im pochodne.
  • Kolejnym składnikiem, którego radzimy unikać są silikony, mają one to do siebie, że oblepiają i obciążają włosy. Tworzą na strukturze włosów filtr, przez który trudno przeniknąć substancją odżywczym. Podobne działanie mają syntetyczne polimery (quanternium, polyquanternium ). Dopuszczalne polimery takie, które można zmyć samą wodą to np. polyquaternium-44 lub polyquatrnium-10.
  • Parafina, gumy, woski – to również substancje które, nie działają dobrze na takie włosy.
  • Warto nauczyć się czytać składy, nie tylko etykiety kosmetyków, które kupujesz. Bywają one bardzo mylące. Marketingowcy już wiedzą najlepiej, jak stworzyć etykietę by była ona przyjemna dla oka i zgodna z naturą. Niestety często odbiega ona, od tego co jest zawartością.
  • Szukaj delikatnych szamponów. Im prościej tym lepiej! Mogą być takie dla dzieci lub ziołowe czy roślinne. Dobrze jeśli zawiera substancje myjące, takie jak mydlnica lekarska, glukozyd laurylowy lub kokosowy. Idealne składniki pielęgnujące to proteiny, gliceryna, ekstrakty ziołowe, oleje roślinne.

Odżywka i maska

  • Używaj takiej bez silikonów i parafiny. Odżywka powinna być oparta na emolientach, ponieważ pomagają one utrzymać nawilżenie włosów. Polecamy korzystać z dwóch na zmianę. Jednej o bardziej delikatnym składzie, a drugiej z bogatszym. Używaj jej zawsze po myciu włosów.
  • Dobierając maskę zwróć uwagę, aby była lekka i naturalna. Powinna zawierać dużo składników odżywczych dla włosów. Korzystaj z niej nie częściej niż raz na tydzień.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA