Chmielna +48 661 603 105 | Al. Szucha +48 518 833 827

najlepszy fryzjer w warszawie!           dokonaj rezerwacji online 

14203420_1171508956256080_1171676037_o-1

Na co należy zwrócić uwagę u fryzjera

Dobry fryzjer to skarb. Doradzi, wysłucha i wyczaruje na Twojej głowie stylizację, w której będziesz czuła się piękna i pozbędziesz kompleksów. Jeśli szukasz salonu fryzjerskiego, z którego będziesz zadowolona, podpowiadamy na co najlepiej zwrócić uwagę.

Kiedy masz oddać w czyjeś ręce, pieczołowicie zapuszczane i pielęgnowane włosy, które są bardzo ważnym elementem Twojego wyglądu. Lepiej, żeby ta osoba była pewna i godna zaufania. Niestety, chyba każda z nas chociaż raz w życiu wyszła niezadowolona z salonu fryzjerskiego.

Co jest ważne w salonie fryzjerskim?

  •  Czystość – jeśli widzisz, że na podłodze leżą kosmyki włosów, w salonie panuje nieład, na dodatek stylista sadza Cię na brudnym fotelu, przed zachlapanym lustrem… UCIEKAJ!
  •  Szewc bez butów chodzi, a o gustach się nie dyskutuje. Lecz gdy widzisz, że fryzjerka ma na głowie tak zwane „żółtko” i przesuszone włosy- lepiej się zastanów, bo raczej koloryzacja, nie jest mocną stroną tego salonu 🙂
  • Słuchanie – fryzjer sam powinien zapytać o Twoje preferencje oraz ocenić stan włosów. Ważne żebyś czuła się wysłuchana. W końcu to Ty, będziesz chodzić w tej fryzurze. Jeśli widzisz, że stylista ma własną wizję i kompletnie ignoruje Twoje pomysły, lub ścina 10 cm włosów, gdy zaznaczałaś że chcesz max 5, wytłumacz mu, żę nie o to chodziło i nie będziesz dobrze się czuć w takiej fryzurze.
  •  Zachowanie personelu – wulgaryzmy, ignorowanie klientów, przekrzykiwanie się stylistów przez cały salon. Dobrze to nie świadczy o miejscu.
  •  Narzędzia i kosmetyki – muszą być profesjonalne. Zaczynając od nożyczek, tanie będą szybko się tępiły i uszkadzały końcówki włosów, rozdwajając je i powodując łamanie i kruszenie. Sprzęt musi być czysty, dezynfekowany i profesjonalny. To samo tyczy się prostownicy. Pytaj jaką temperaturą, stylista traktuje Twoje włosy i odpowiednio reaguj. Salon, który ma najtańsze lakiery zawierające alkohol denaturyzowany i sklepowe szampony, omijaj szerokim łukiem. Na takich rzeczach nie powinno się oszczędzać.
  •  Energiczne wycieranie włosów i bolesne rozczesywanie. Fryzjer powinien dać włosom trochę obeschnąć, bez szorowania (niszczenia) ich ręcznikiem. Rozczesywanie powinno odbywać się grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami, delikatnie i bezboleśnie nie narażając cebulek włosa na uszkodzenia.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podsumowując

Po pierwsze – nie bój się mówić o tym co czujesz. Nie Ty powinnaś się wstydzić, ale fryzjer, który nieumiejętnie wykonał zabieg! Czasem może się to też wiązać ze złym zrozumieniem siebie nawzajem i kompletnie inną wizją. Zapytaj o poprawę efektu końcowego, tak by był dla Ciebie zadowalający. 

Po drugie- szukaj dalej, widocznie jeszcze nie było Ci dane poznać profesjonalnego fryzjera, który zadba o Twoje włosy. Nie zrażaj się i nie trać zaufania, na pewno wreszcie spotkasz odowiednią osobę, która zadba o Twoje włosy.