Tel. +48 518 833 827 | +48 661 603 105

najlepszy fryzjer w warszawie!           dokonaj rezerwacji online 

38292729_1624374374352418_8789255167984795648_o-e1543486208757

Najlepsze sposoby na zachowanie koloru włosów blond

Każda z nas marzy o perfekcyjnym kolorze włosów dopasowanym do typu urody. Z odcieniem blondu jest najgorzej, bo często uzyskany efekt u fryzjera mija się z naszymi oczekiwaniami. W takim wypadku najlepiej skorzystać z porady kolorysty eksperta, który określi nasz rodzaj urody i dopasuje odpowiedni kolor włosów.

Od ciepłych odcieni blondu po te chłodne – wybór jest dość szeroki. Tylko jak przedłużyć efekt koloryzacji u fryzjera, by utrzymywał się na włosach jak najdłużej?

Jeśli znasz ten problem to wypróbuj przedstawione przez nas sposoby na przedłużenie koloryzacji po wizycie w salonie fryzjerskim.

  1. Stosuj raz w tygodniu produkty tonizujące – pozwolą utrzymać kolor takim jaki był zaraz po koloryzacji.
  2. Używaj odpowiednich linii kosmetyków (szampon i odżywka) do konkretnego odcienia blondu – ciepłego lub chłodnego.
  3. Podczas mycia ostatnie spłukiwanie zrób chłodnym strumieniem wody. Spowoduje to zamknięcie łuski włosów, co sprawi że kolor nie wyblaknie a włosy będą bardziej błyszczące.
  4. Dla odświeżenia koloru stosuj olejki, poprawią kondycję włosów, ale także podkreślą i odżywią kolor.
  5. Latem chroń włosy pod nakryciem głowy. Słońce rozjaśnia włosy, więc ich kolor może się zmienić, zrobić się wyblakły i miedziany.
  6. Jeśli jesteś zwolenniczką rozjaśnianych włosów musisz uważać na basen. Chlorowana woda może zmienić ich kolor. Aby tego uniknąć należy zmoczyć włosy wodą z butelki przed wejściem do basenu. Zapobiegnie to wchłanianiu się chlorowej wody we włosy.
  7. Gdy będziesz na beztroskich wakacjach szczególnie zwróć uwagę na wpływ morskiej wody. Najważniejszą zasadą jest spłukiwanie morskiej wody z włosów i całego ciała natychmiast po wyjściu z wody. Jeśli tego nie zrobisz na włosach powstanie warstwa chlorku sodu, która bardzo je wysuszy. Po wielu kąpielach staną się one bardzo suche i matowe.
  8. Aby zabezpieczyć włosy przed szkodliwym działaniem zarówno wody chlorowanej, jak i słonej możesz przed kąpielą nałożyć większą ilość oleju kokosowego, masła shea, lub odżywki. Następnie zwiąż włosy w wysoki kok, tak by miały jak najmniejszy kontakt z wodą.
  9. Rumiankowa płukanka to świetny naturalny sposób rozjaśniający włosy. Należy 6 łyżek suszonych kwiatów rumianku zalać wrzątkiem i odczekać aż przestygnie. Płukankę stosuje się na wcześniej umyte włosy.

Jeśli masz jakiś inny sprawdzony sposób na zachowanie koloru blond koniecznie podziel się nim z nami!