Tel. +48 518 833 827 | +48 661 603 105

najlepszy fryzjer w warszawie!           dokonaj rezerwacji online 

averie-woodard-319832-unsplash

Naturalnie – magiczne rośliny na porost włosów

Chcesz mieć długie, gęste i piękne włosy, ale wciąż jest ich zbyt mało i rosną za wolno? Podpowiadamy sprawdzony sposób!

Stres, wysokie temperatury, farbowanie, pory roku lub częste eksperymentowanie z fryzurą. To jedne z wielu czynników, które niekorzystnie wpływają na włosy. Przez nie mamy problem z ich nadmiernym wypadaniem, czy niewielkim przyrostem w ciągu miesiąca.

Włosy rosną z prędkością od jednego do półtora centymetra na miesiąc, czyli około dwunastu do osiemnastu centymetrów rocznie. Zapuszczanie włosów jest żmudne i wymaga cierpliwości, ale można ten proces przyspieszyć. I w tym właśnie chcemy Wam pomóc i zainspirować do naturalnej pielęgnacji w domu.

Wcierka z kozieradki

Kozieradka pospolita zwana inaczej bożą trawką, greckim sianem, koniczyną grecką występuje w Azji i Europie Wschodniej. Nasiona  są pozyskiwane ze względu na dużą zawartość śluzu polisacharydowego który jest wykorzystywany przez organizmy jako materiał budulcowy i zapasowy. Kozieradka zawiera go aż 40%!

Poza tym nasiona zawierają tłuszcze, saponiny steroidowe, w tym pochodne diosgeniny i estry saponin z białkami. Ponadto w surowcu obecne są białka roślinne, śladowe ilości olejków eterycznych, flawonoidy, cholina, lecytyna, witaminy PP, F, D i alkaloid trygonelina. Nie chcemy robić Wam wykładów biologiczno-chemicznych, ale wszystkie z tych składników działają bardzo pozytywnie na nasze włosy i nie tylko. Roślina zwykle używana do gotowania, okazała się mieć niesamowite właściwości: poprawia trawienie, pomaga przy wrzodach, ochrania wątrobę, reguluje poziom cukru we krwi i wiele wiele innych. Ale my zajmiemy się jej dobroczynnym działaniem na porost i poprawę kondycji włosów.

fryzjer warszawa

Jak przygotować wcierkę?

Do przygotowania najlepiej nada się kozieradka mielona, można ją kupic w sklepie zielarskim.

  • Do szklanki wsypujemy płaską łyżeczkę i zalewamy gorącą wodą, pozostaw taki napar przykryty talerzykiem na ok 5 min.
  • Odcedź opadnięte na dno nasiona i przelej napar do buteleczki z atomizerem.

Taki roztwór przechowuj w chłodnym miejscu np. lodówce. Radzimy korzystać z takiej wcierki 3 dni a następnie zrobić świeżą.

fryzjer damski warszawa

Jak używać?

Jedynym minusem kozieradki jest jej intensywny zapach, przypominający woń rosołu. Jeśli niekoniecznie chcesz pachnieć rosołem, radzimy używać jej na noc. Zapewniamy że przez noc straci swój zapach. Popsikaj skórę głowy i wmasuj płyn w skalp głowy.

Delikany masaż sprawi ze preparat dostanie się do wszystkich cebulek głowy i pobudzi układ krwionośny do działania. Czynność powtarzaj co wieczór przez dwa tygodnie, następnie zrób sobie tydzień przerwy, żeby włosy mogły odpocząć. Taka kuracja nie tylko sprawia, że włosy będą szybciej rosły, ale też będą bardziej uniesione.

Fryzjer damski warszawa

Dajcie znać jak wypróbujecie nasz przepis. Jesteśmy ciekawi efektów! 🙂