Tel. +48 518 833 827 | +48 661 603 105

najlepszy fryzjer w warszawie!           dokonaj rezerwacji online 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Okrągła twarz – jak ją wyszczuplić?

Okrągła twarz, powoduje kompleksy u wielu kobiet. Pamiętaj jednak, że naturalność to podstawa i czasem niewielkie zmiany mają korzystny wpływ na nasz wizerunek i samopoczucie. Podpowiadamy jak wyszczuplić optycznie twarz, bez używania skalpela.

Jaka długość włosów?

Najlepiej prezentować się będą włosy długie i półdługie. Te za linię brody, będą wizulnie wyszczuplać twarz. Long bob również jest świetnym rozwiązaniem. Staraj się jednak unikać ostrego, równego cięcia. Polecamy wprowadzić asymetryczność lub cieniowanie. Jeśli jednak jesteś zwolenniczką krótkich włosów zafunduj sobie precyzyjne cięcie i nie żałuj na profesjonalnego fryzjera. Dobrze ostrzyżone włosy, to połowa sukcesu! Przede wszystkim powinny być dobrze wycieniowane, a kompozycji dopełni grzywka na bok.                                  

Z grzywką, czy bez grzywki?

Zrezygnuj z równej, prostej grzywki, która podkreśli krągłości twarzy oraz dodatkowo ją skróci. Zamień ją na asymetryczną grzywkę na bok, lub odrobinę dłuższą zaczesaną na oba boki.

Co z przedziałkiem?

Idealnie sprawdzi się przedziałek na bok, który zamaskuje mankamenty twarzy i nada fryzurze lekkości. 

Proste czy falowane?

Proste i gładkie włosy nie dodadzą objętości twarzy a optycznie wyszczuplą i wydłużą ją. Fale- szczególnie płaskie, delikatne, bardzo modne w tym sezonie, może odrobinę poszerzą policzki, ale również odwrócą uwagę od twarzy. Opadające na twarz kosmyki zamaskują okrągłe kształty. Przetestuj obie stylizacje i zdecyduj Sama w której czujesz się najlepiej.

Upięcia

Gładkie, mocno związane włosy będą uwypuklały okrągłe rysy twarzy. Staraj się je lekko unosić, by nie były przylegające. Upinaj wysoko i zostaw kilka kosmyków opadających na twarzy i schowanych za uszy. Świetnie będziesz wyglądać w klasycznym koku upiętym na samym czubku głowy, który optycznie wydłuży twarz i odwróci od niej uwagę (pamiętaj o pozostawieniu luźnych kosmyków).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oczywiście optyczne wyszczuplanie twarzy nie musi kończyć się na odpowiednio dobranej fryzurze. Pamiętaj, że makijaż oraz dodatki w połączeniu z fryzurą mogą czynić cuda!