Tel. +48 518 833 827 | +48 661 603 105

najlepszy fryzjer w warszawie!           dokonaj rezerwacji online 

14203420_1171508956256080_1171676037_o-e1542882519924

Spa dla włosów

Każdy z nas chciałby mieć zdrowe i lśniące włosy, tylko czy odpowiednio o nie dbamy? W tym wpisie opowiemy Wam o jednym ze sposobów pielęgnacji włosów.

Często wspominamy Wam, że regeneracja włosów u fryzjera jest jedną z najskuteczniejszych metod. Chcielibyśmy wyjaśnić czemu tak myślimy i na czym właściwie polega zabieg sauny na włosy.

KROK 1. Dobór odpowiedniego koncentratu do rodzaju i kondycji włosów.

Dobry fryzjer to taki, który potrafi ocenić kondycję włosów i dobrać odpowiedni koncentrat odżywczy. Dostępne są 3 rodzaje: nawilżenie, odbudowa i blask.

KROK 2.  Przygotowanie włosów

Przed przystąpienie do zabiegu włosy muszą być dokładnie umyte (najlepiej dwukrotnie lub trzy jeśli tego wymagają) następnie nakłada się wybrany koncentrat. Jeśli włosy są średniej długości lub długie trzeba je wysoko upiąć.

KROK 3. Działanie sauny na włosy – połączenie sauny, ozonu i światłoterapii.

Po odpowiednim przygotowaniu siadamy pod kopułę sauny i mamy 25 minut tylko dla siebie 🙂

Gdy sauna się nagrzeje do temperatury 40 st. C, zaczyna wytwarzać parę. Wilgotne i ciepłe powietrze powoduje otwarcie się łuski włosa co umożliwia wnikanie odżywczych składników w głąb włosa.  Dodatkowo zabieg niszczy bakterie i wirusy. Pobudza krążenie oraz głęboko regeneruje struktury włosa.

Sauna na włosy podczas trwania seansu odżywczego wytwarza światłoterapię. Cztery barwy przenikające przez siebie mają różne właściwości:

  • niebieska działa bakteriobójczo, pomaga w leczeniu chorób skóry głowy.
  • żółta działa przeciwko przebarwieniom (likwiduje plamy i zaczerwienienia skóry).
  • czerwona ma właściwości przeciwzapalne, pobudza produkcję kolagenu. Zapobiega wypadaniu włosów i starzeniu się skóry głowy.
  • zielona zamyka łuskę włosa.

Końcowym etapem jest zimny nawiew, który powoduje zamknięcie się łuski włosa, pozostawiając go wygładzonym i nawilżonym. Następnie przy myjce spłukuje się włosy chłodną wodą, już bez mycia szamponem.

Efekty?

Efekt zabiegu z sauną na włosy utrzymuje się przez średnio dwa tygodnie. Nasze kosmyki będą bardziej elastyczne, błyszczące i miękkie w dotyku. Nie powinny też sprawiać kłopotu z rozczesaniem. Dla lepszego efektu warto zabieg powtarzać co tydzień lub co dwa tygodnie w zależności od ich stanu.