Tel. +48 518 833 827 | +48 661 603 105

najlepszy fryzjer w warszawie!           dokonaj rezerwacji online 

czapka

Włosy spod czapki – jak przywrócić do ładu fryzurę?

22 grudnia to początek kalendarzowej zimy. Chociaż od jakiegoś czasu zima jest dla nas łagodniejsza i mniej biała, a coraz bardziej deszczowa, to i tak warto zaopatrzyć się w czapkę i szalik. Tylko co z idealnie ułożoną fryzurą? Po zdjęciu czapki nie wygląda już tak samo, włosy elektryzują się, każdy układa się w inną stronę, są przyklepane. Też to znasz?

Nawilżająca ochrona

Nawilżenie to podstawa, bo włosy bez odpowiedniej pielęgnacji stają się matowe, kruche i są bardziej podatne na działanie czynników zewnętrznych. Pamiętaj, żeby wyjątkowo o nie zadbać w okresie zimowym, ponieważ zmienne temperatury będą negatywnie wpływać na ich wygląd. Po każdym myciu włosów używaj odżywki. Rozważ wizytę w salonie fryzjerskim i skorzystaj z zabiegu pielęgnacyjnego z sauną. Taka usługa przywróci utracony blask i głęboko odżywi strukturę włosa. Efekt utrzymuje się nawet do 2 tygodni.

Naturalność na głowie

Elektryzowanie się włosów po zdjęciu czapki to znajomy problem, dlatego przy zakupie nakrycia głowy nie sugeruj się tylko jego wyglądem, ale także sprawdź jego skład. Większość z nich jest ze sztucznych materiałów, a to będzie nasilało problem elektryzowania i przetłuszczania się włosów. Postaw na luźne fasony czapek, dzięki nim Twoja fryzura przetrwa bez większego szwanku. Te bardziej przylegające będą powodować, że włosy stracą objętość. Poza tym zbyt ciasne nakrycia głowy “wycierają” włosy przez co zaczynają się łamać.

Wybierz się do profesjonalnego fryzjera po idealne cięcie. Dobrze wykonane strzyżenie, zwłaszcza krótkich włosów umożliwi w prosty sposób przywrócić fryzurę do ładu. Po zdjęciu czapki wystarczy kilka sprawnych ruchów ręką, przeczesanie włosów i znów możesz cieszyć się nienaganną fryzurą! Źle obcięte włosy nie będą się łatwo układać, dlatego zafunduj im naprawdę perfekcyjne strzyżenie.

Szybkie odświeżenie

Posiadaczki długich włosów maja nieco łatwiej, bo możesz je związać w luźny kok lub warkocz. Jeśli są podatne, po rozpuszczeniu wzbogacą się o kilka dodatkowych fal. Natomiast jeśli wolisz rozpuszczone włosy z przedziałkiem w jakimś konkretnym kierunku lewym lub prawym, to zakładając czapkę przełóż włosy w przeciwnym kierunku, lub zaczesz je do tyłu. Tym sposobem unikniesz “przyklepanych” włosów po zdjęciu czapki.

Idealnym rozwiązaniem jest suchy szampon. Szybko odświeży Twoją fryzurę i nada jej objętości. Do krótkich włosów polecamy też puder. Wystarczy zaaplikować go u nasady włosów, wmasować produkt palcami i gotowe!